W dobie popularyzacji urządzeń mobilnych (na początku 2015 roku już 15% ruchu na stronach internetowych pochodziło z urządzeń non-PC – źródło: ranking.pl), kluczowym warunkiem, który musi spełniać strona internetowa, jest gwarancja jej poprawnego wyświetlania przez tablety czy smartfony. Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu – można stworzyć aplikację mobilną, oddzielny serwis mobilny lub, co zawsze rekomendujemy, witrynę w technologii RWD – Responsive Web Design, czyli tzw. stronę responsywną.

Strona responsywna wyświetla się nieco inaczej na komputerach oraz urządzeniach mobilnych, dostosowując wielkość wszystkich elementów do danej rozdzielczości ekranu. Nie rzadko też strony responsywne mają nieco inne mechanizmy nawigacji, dostosowany do ekranów dotykowych, w przypadku wyświetlania ich na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu responsywne witryny internetowe są znacznie wygodniejsze w użyciu.

Estetyka i wygoda nie są jednak jedynymi korzyściami z posiadania witryn wykonanych w technologii RWD. Najpopularniejsza wyszukiwarka – Google – promuje wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania strony, które uwzględniają urządzenia mobilne i się do nich dostosowują – czyli właśnie strony responsywne. Warto więc o tym pamiętać, gdy zależy nam na wysokich pozycjach w Google i inwestujemy w pozycjonowanie.

Co może najbardziej zaskakiwać, strony responsywne są też… oszczędne! Chociaż samo wykonanie strony w technologii RWD wiąże się  z nieco wyższym kosztem, niż strony tradycyjnej, tworzonej z myślą tylko o komputerach stacjonarnych, to koszty dodania do takiej witryny np. aplikacji mobilnej czy wersji alternatywnej dla urządzeń dotykowych są już znacznie wyższe.
Dla stron responsywnych nie ma też znaczenia przeglądarka czy system operacyjny – jeśli tylko są one aktualizowane, mamy gwarancję, że każdy użytkownik zobaczy witrynę w przyjaznej i estetycznej formie.

Reasumując, jeśli planują Państwo gruntowną przebudowę istniejącego serwisu lub stworzenie całkiem nowej witryny internetowej, strona responsywna będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto zrobić responsywną stronę z Synermedia

Zamów stronę responsywną

 

 

 

Przykłady naszych responsywnych realizacji:

 

strona responsywna polka

 

 

valcomp rwd

 

 

 

 

strona responsywna braster

 

Więcej realizacji