VUCA – najmodniejszy akronim sezonu

Posted by & filed under .

W tym sezonie świat jest VUCA. Na każdej konferencji dotyczącej zarządzania w obecnej rzeczywistości stwierdzenie „we live in a VUCA world” pada przynajmniej kilkukrotnie. Dzięki naszemu przewodnikowi szybko dowiesz się, co oznacza to pojęcie, zapunktujesz u szefa, a może nawet inaczej spojrzysz na swój biznes.   Co oznacza VUCA? W 1987 r. armia amerykańska opracowywała… Read more »

Biblioteka grafika

Posted by & filed under .

Na dobry początek wybraliśmy 5 pozycji z naszej firmowej biblioteczki. Tytuły, które polecamy zawierają różne tematy od historii plakatów przez podstawy myślenia projektowego, po zbiór najlepszych znaków graficznych. No to zaczynamy :   Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja /  Patryk Mogilnicki To nie tylko album z pięknymi ilustracjami, ale także wywiady. Każdy twórca… Read more »

Sprawdź nasz toolbox

Posted by & filed under .

Sprawne zarządzanie projektem to sztuka, której opanowanie polega na prawidłowym odczytaniu potrzeb klienta oraz organizacji pracy zespołu. Dobry project manager wykorzystuje cały wachlarz dostępnych narzędzi, które znacznie pomagają w codziennej pracy. Postanowiliśmy zdradzić na jakie rozwiązania stawiamy. Nasz narzędziownik Jira / YouTrack Jedni kochają, drudzy nienawidzą. Najważniejsze narzędzie w Synermedia. System, który umożliwia planowanie sprintów,… Read more »

Dlaczego nie pracujemy dla naszych Klientów.

Posted by & filed under .

W ostatnim czasie w telewizji emitowana była kampania, skąd inąd bardzo dobra, która konfrontowała punkt widzenia pieszych oraz kierowców. Jej hasło „Brak wzajemnego zrozumienia – to droga donikąd” z powodzeniem można odnieść do relacji na linii agencja – klient. Zmiana kontekstu w trakcie pracy nad projektem jest szansą na znalezienie wspólnego języka, ale przede wszystkim daje… Read more »

Czym jest transformacja cyfrowa?

Posted by & filed under .

Podstawowym elementem transformacji cyfrowej jest spójny system informatyczny, który kontroluje dotychczasowe procesy biznesowe w czasie rzeczywistym, przetwarzając dane w chmurze. Innowacyjny sposób zarządzania Transformacja cyfrowa to odmienne od tradycyjnego podejście do zarządzania firmą. Opierające się na wykorzystaniu nowych technologii. Celem tej zmiany jest przede wszystkim zwiększenie wydajności biznesu. Ważnym zjawiskiem jest również zmiana w podejściu… Read more »

Transformacja cyfrowa w polskich przedsiębiorstwach

Posted by & filed under .

Pozytywny efekt zaangażowania działów IT w projektowanie oraz zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach jest zauważamy przez 2/3 polskich menadżerów. Według badań przeprowadzonych przez IDC Poland 48% firm wymienia automatyzację i robotyzację w planach innowacji biznesowych. Podobnie konsolidowanie i analitykę danych biznesowych, które deklaruje 47% badanych. Wśród procesów, które zostaną objęte cyfryzacją jest również sprzedaż online… Read more »

Transformacja cyfrowa. Jak zacząć?

Posted by & filed under .

„Proszę Pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem”. Ten słynny cytat z filmu „Rejs” odzwierciedla często spotykaną postawę wśród kadry zarządzającej w naszym kraju. Obawy przed wprowadzaniem innowacji wymaga nie tylko dostosowania technologii, ale przede wszystkim zmiany myślenia. Wybór partnera, który pomoże zrozumieć istotę cyfryzacji oraz odpowiednio zeskaluje narzędzia… Read more »

Wdrażanie dedykowanego oprogramowania

Posted by & filed under .

Decyzja o przeprowadzeniu transformacji cyfrowej w firmie w oparciu o dedykowane oprogramowanie, które w założeniu ma stać się ekosystemem wszystkich procesów biznesowych, wiąże się ze zmianą podejścia w postrzeganiu przedsiębiorstwa przez osoby zarządzające. Efektywne przeprowadzenie szczegółowej analizy wymagań zależy przede wszystkim od aktywnego i odpowiedzialnego podejścia kadry kierowniczej wszystkich działów. Cały proces powinien być zarządzany… Read more »

Lean Software Development

Posted by & filed under .

„Odchudzone” tworzenie oprogramowania, Lean Software Development, nierozerwalnie, łączy się z metodologią zwinną. W ostatnim czasie to podejście zostało mocno zorientowane na potrzeby użytkownika oraz analizę przepływu pracy. Genezę koncepcji lean upatruje się w technikach stosowanych przez koncern motoryzacyjny Toyota, który po II wojnie światowej wyróżniał się elastycznością, ale przede wszystkim ograniczaniem kosztów produkcji. W odniesieniu… Read more »

Jaki model rozliczeń wybrać?

Posted by & filed under .

Wybór modelu rozliczeń pomiędzy sztywną ceną (Fixed Price), a rozliczeniem za czas i materiał (Time&Material) wydaje się być prosty w przypadku wyboru dedykowanych rozwiązań. Wykorzystując metodologie zwinne, a przede wszystkim podejście lean, dostawca nie jest w stanie podać ustalonej ceny. Jeśli nawet chciałby to zrobić, byłaby mocno przeszacowana ze względu na dodanie odpowiednio dużej kwoty… Read more »