Wyceń projekt
 
 
 
play button
close button

Biblioteka grafika

5 pozycji z naszej firmowej biblioteczki

#inspiracje #ilustracja #projektowanie #ksiazki

Na dobry początek wybraliśmy 5 pozycji z naszej firmowej biblioteczki. Tytuły, które polecamy zawierają różne tematy od historii plakatów przez podstawy myślenia projektowego, po zbiór najlepszych znaków graficznych. No to zaczynamy :

 

Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja /  Patryk Mogilnicki

To nie tylko album z pięknymi ilustracjami, ale także wywiady. Każdy twórca otrzymał ten sam zestaw pytań, który pozwala nam poznać ich ścieżkę zawodową. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym inspiruje się Karol Banach czy Gosia Herba koniecznie sięgnijcie po tą publikację.

 

 

 

 

Podaj dalej. Design, nauczanie, życie / Lenk Krzysztof, Satalecka Ewa

Krzysztof Lenk to znakomity polski projektant, grafik i architekt informacji, który przez wiele lat był nauczycielem akademickim. Książka ,, Podaj dalej. Desing, nauczanie, życie” jest po części jego biografią. Jeśli poszukujecie wskazówek dotyczący rozpoczęcia przygody z projektowaniem warto zapoznać się z tą lekturą.

 

 

Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych / Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz

Projektowanie, logotypu to jedno z podstawowych zadań przy projektowaniu komunikacji wizualnej. W tej książce znajdziecie około siedemset najlepszych polskich logotypów od PRL-u, po współczesność. Polecamy wszystkim, którzy chcą poznać najlepsze polskie projekty logotypów.

 

 

 

 

Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu / Ewa Solarz, Agnieszka Kowalska, Agata Szydłowska

To książka, dzięki której możemy dowiedzieć się jak powstało sławne ptasie mleczko. A tak na serio to nie tylko piękny zbiór 100 wyjątkowych ilustracji, ale także krótka historia polskiego dizajnu.

 

 

Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949 / Rypson Piotr‎

Książka pięknie wydana, ale co najważniejsze ma dużą wartość merytoryczną. Jeśli chcecie poznać świat projektowania w latach 20, to koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł. Znajdziecie w nim nie tylko ilustracje, ale także opisy sytuacji ekonomicznej i politycznej Polski w latach 1919-1949.

 

 

 

Przeczytaj również