Wyceń projekt
 
 
 
play button
close button

Transformacja cyfrowa w polskich przedsiębiorstwach

Perspektywa rozwoju nowych technologii według polskich managerów

#badania #polskie przedsiebiorstwa #cyfryzacja #procesy biznesowe

Pozytywny efekt zaangażowania działów IT w projektowanie oraz zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach jest zauważamy przez 2/3 polskich menadżerów. Według badań przeprowadzonych przez IDC Poland 48% firm wymienia automatyzację i robotyzację w planach innowacji biznesowych. Podobnie konsolidowanie i analitykę danych biznesowych, które deklaruje 47% badanych. Wśród procesów, które zostaną objęte cyfryzacją jest również sprzedaż online wykorzystaniem kanałów mobilnych (40%). Wprowadzenie aplikacji mobilnych dla pracowników ma w planach 34% managerów.

Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe rozpatrywane są w dalszej perspektywie. Można przypuszczać, że wraz ze wzrostem świadomości oraz stałym rozwojem zyskają na znaczeniu i będą stanowiły przewagę w technologicznym wyścigu.

Postrzeganie transformacji cyfrowej jako niezbędnego procesu w funkcjonowaniu nowoczesnej firmy, pobudza do reformowania polskich przedsiębiorstw. Zmieniające się oczekiwania klientów, dostępność nowych technologii oraz zmiana środowiska branżowego to czynniki, które sprawiają, że coraz częściej myślimy o przeprowadzeniu cyfryzacji jako koniecznego procesu do kontynuowania biznesu.

Plany innowacji procesów biznesowych w Polsce

 

 

 

Przeczytaj również