Wyceń projekt
 
 
 
play button
close button

CAME – Port Lotniczy Bydgoszcz

Port Lotniczy Bydgoszcz

W kooperacji z firmą CAME Polska, która jest liderem w produkcji systemów parkingowych, przygotowaliśmy system rezerwacji miejsc dla zmotoryzowanych pasażerów Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Nasza aplikacja została zintegrowana z systemami kontroli dostępu.

Panel administracyjny

Panel administracyjny pozwala na pełną edycję logiki biznesowej systemu. Dzięki przyjaznemu interfejsowi administrator parkingu może dodawać oraz usuwać strefy parkingowe oraz edytować przypisane do nich cenniki z uwzględnieniem czasu trwania rezerwacji oraz terminu.

Kolejną z funkcjonalności panelu jest możliwość zarządzania rezerwacjami, które użytkownik składa przez specjalny formularz z poziomu strony internetowej Portu Lotniczego.

Zarządzający parkingiem mają również możliwość generowania zestawień i raportów z uwzględnieniem przedziałów czasowych.

Nasza aplikacja została zintegrowana z systemem obsługi parkingu CAME w sposób umożliwiający wymianę informacji o rezerwacjach oraz liczbie dostępnych miejsc parkingowych. Użytkownicy mają możliwość opłacenia rezerwacji bezpośrednio z naszej aplikacji dzięki integracji z operatorem płatności on-line.

Do budowy aplikacji wykorzystaliśmy framework Laravel oraz VUE.js. Wdrożenie z wykorzystaniem środowiska systemu CAME, pozwoliło na zapewnienie stabilności oraz szybkości połączenia. Takie rozwiązanie wpływa również na znaczne podniesienie bezpieczeństwa.

Użytkownicy dokonują swojej rezerwacji w kilku prostych krokach. Na podstawie wybranych dat początku i końca postoju system wylicza cenę zgodnie z przyjętą polityką cenową dla danej strefy parkingu.

Użytkownicy, którzy opłacili swoją rezerwację, otrzymują specjalnie wygenerowany kod QR, który staje się cyfrową przepustką do wjazdu na parking. Dzięki zakodowanym informacjom system rozpoznaje tablice rejestracyjne oraz czas trwania opłaconej rezerwacji.

UX oraz design system

Nasz zakres prac obejmował również przygotowanie makiet oraz grafiki systemu. Wykonaliśmy prototyp aplikacji, który pozwolił nam zidentyfikować zachowania i potrzeby użytkowników końcowych. Ostateczna wersja widoków została zaprojektowana, by jak najbardziej uprościć proces. Udało nam się zamknąć go w tylko trzech krokach.

Jak zawsze bardzo ważny był dla nas wygląd aplikacji. Bazując na identyfikacji wizualnej Portu Lotniczego w Bydgoszczy, zaprojektowaliśmy odważną kreację z indywidualnie przygotowanymi ilustracjami oraz ikonami.

Wdrożenie systemu spotkało się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Operator odnotował wzrost składanych zamówień, a dzięki funkcjonalności zarządzania rezerwacjami jest w stanie przewidzieć obłożenie parkingu i reagować z wyprzedzeniem.